Ισοπαλία 1-1 στο ντέρμπι των Χανίων με τον Ιωνικό

0
524
CHANIA, GREECE - DECEMBER 19, 2023: Super League 2 2023-24, matchday 12 match between Chania FC and Ionikos FC on December 19, 2023 at Perivolia municipal stadium in Chania, Greece. (Photo by: Nikos Mitsouras / Reporter Images)
Το ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Super League 2 ανάμεσα στα Χανιά και τον Ιωνικό έληξε ισόπαλο 1-1, με αποτέλεσμα να βγουν… χαμένες και οι δύο ομάδες στη μάχη για την κορυφή.
Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 20ο λεπτό με αυτογκόλ του Ζάχαβι, ενώ τέσσερα λεπτά μετά άγγιξαν το 2-0, με τον Λεμονή να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 30ο λεπτό με γκολ του Γκίνη.
Με αυτό το αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι να μείνουν στη 2η θέση και να μην καταφέρουν να προσπεράσουν την Athens Kallithea, η οποία ήρθε 1-1 με την Παναχαϊκή, ενώ οι Νικαιώτες είναι στο -5 από την κορυφή.